ایمپلنت دندان درد دارد؟

ایمپلنت دندان درد دارد؟

همه ما می دانیم که کاشت دندان گزینه ای عالی و ارزشمند برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند. بخصوص این که هزینه ایمپلنت دندان بسیار مناسب است. اما تنها سوالی که اکثر افراد می خواهند بدانند این است که آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ در واقع بسیاری افراد به خاطر ترس از درد آن تن به این جراحی نمی دهند.

به طور کلی، ایمپلنت های دندان به یک عمل جراحی دهان نیاز دارند که در آن یک یا چند دندان یا یک مجموعه کامل از دندان های بالایی یا پایینی با استفاده از تکنولوژی و مواد پیشرفته در استخوان فک کاشته می شوند.

ایمپلنت ‌ها به‌ عنوان پایه ‌هایی برای نصب دندان‌ های جایگزین بر روی آن عمل نموده و به حفظ استخوان فک کمک می‌کنند که در صورت وجود ریشه ‌های دندانی کمتر یا عدم وجود ریشه‌های دندانی در آن، به مرور زمان خراب می ‌شود.

ایمپلنت دندان نیاز به سوراخ کردن بیشتر لثه دارد اما به لطف داروهای بی حسی شما حداقل درد را تجربه خواهید کرد. به عبارتی، ناراحتی کمی وجود دارد و ممکن است چند روز بعد درد شما کاملا فروکش کند.

روش جراحی ایمپلنت دندان

قبل از جراحی، متخصص تمام جزئیات مربوط به آمادگی برای جراحی، در طول آن و پس از عمل را بررسی خواهد نمود تا دقیقا بدانید که چه چیزی باید انتظار داشته باشید. علاوه بر این به تمام سوالات شما اعم از زمان بندی این جراحی، قیمت ایمپلنت دندان ، دستورالعمل های لازم پس از کاشت و … پاسخ داده شود.

جراحی ایمپلنت دندان مانند سایر انواع جراحی دهان، تحت بی حسی موضعی توسط متخصصین دندانپزشکی و جراح دهان و دندان که دارای مهارت و تجربه بالایی هستند انجام می شود. داروی بی حسی به دقت تجویز و در طول عمل نظارت کاملی صورت می گیرد تا اطمینان حاصل شود که بیمار از هر نظر راحت است.

ادامه مطلب  تیک شهر پرستار بهترین شرکت پرستاری در تهران

مدیریت درد پس از ایمپلنت دندان

پس از جراحی، چندین توصیه وجود دارد که به شما کمک می کند حداقل درد را تجربه نموده و روند بهبودی را به خوبی و در کمال آرامش طی کنید. این توصیه ها عبارتند از:

– مصرف پاراستامول یا ایبوپروفن برای کمک به کنترل درد و ناراحتی پس از از بین رفتن داروی بی حسی

– استفاده از کیسه یخ یا کمپرس سرد برای کمک به کاهش التهاب یا تورم

– عدم مصرف غذاها و نوشیدنی ‌های خیلی گرم و غذاهای سفت برای یک یا دو هفته اول که لث ه‌های شما حساس هستند

– عدم انجام بیش از حد فعالیت بدنی، به طور کلی توصیه می شود حداقل ۲ تا ۳ روز کارهای سنگین انجام نداده و حداقل به مدت ۱۰ روز از انجام ورزش های شدید خودداری نمایید

در اکثر موارد روند بهبودی ایمپلنت دندان تا ده روز طول می کشد. در چند روز اول مقداری خونریزی خفیف انتظار می رود و هر تورم باید در عرض حدود پنج روز فروکش کند. ایمپلنت دیجیتال فرایند اجرای ایمپلنت را اسان خواهد کرد.

آیا ایمپلنت دندان دردناک است؟ چیزی که بیماران می گویند

بیمارانی که تحت عمل جراحی ایمپلنت دندان قرار گرفته ‌اند، اذعان می دارند که داروی بی‌حسی آنها را در طول جراحی کاملا بدون درد و راحت نگه می ‌دارد. اکثر آنها دریافته اند که درد و ناراحتی پس از عمل جراحی بسیار کم است، در واقع کمتر از آنچه انتظار داشتند، و به راحتی با مسکن های استاندارد برطرف می شود.

همچنین بیشتر آنها متوجه شدند که پس از سه تا چهار روز اول نیازی به مصرف داروهای مسکن معمولی ندارند. بسیاری از بیماران هم حتی گفته اند که کشیدن دندان دردناک تر از ایمپلنت دندان می باشد.

ادامه مطلب  در این 6 مورد دیسک کمر شما احتیاج به عمل دارد

علاوه بر این، برخی بیماران می گویند که روند بهبودی آنها سریع بوده و توانسته اند دوباره همه غذاهای مورد علاقه خود را بخورند، از جمله غذاهای سفت یا جویدنی که برای بسیاری از افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می کنند سخت می باشد.

در نهایت به یاد داشته باشید که ایمپلنت های دندان گزینه ای عالی برای جایگزین دائمی دندان ها هستند زیرا میزان موفقیت بالایی داشته و معمولاً ۲۰ سال یا بیشتر دوام می آورند.

برای هر کسی نیز که نگران دردناک بودن این جراحی است، می توان این اطمینان را داد که این روش به دقت مدیریت می‌شود تا در طول آن دردی احساس نکنند. آنها همچنین می توانند با پیروی از دستورالعمل‌ های پس از مراقبت، هر گونه درد و ناراحتی موقتی را تا زمانی که روند بهبودی در حال انجام است به حداقل برسانند.

حتما ببینید

زندگی با یک بینی زیبا و خوش‌فرم با دکتر صوفی زاده

زندگی با یک بینی زیبا و خوش‌فرم با دکتر صوفی زاده

من دکتر محمد صوفی زاده هستم ، فارغ التحصیل دانشگاه پهلوی، از شعب دانشگاه پنسیلوانیا در ایران. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *