انواع دوچرخه در بازار چند؟ جدول قیمت به روز 1403

انواع دوچرخه در بازار چند؟ جدول قیمت به روز ۱۴۰۳

در بین تمامی فاکتورهای مهمی که پیش از خرید دوچرخه باید به آنها توجه کنید، قیمت دوچرخه مهم‌ترین عامل به شمار می‌رود؛ اما برای اینکه بتوانید به شناختی دقیق از بازه قیمتی دوچرخه‌های مختلف در برندها و مدل‌های گوناگون دست یابید، ابتدا باید مشخص کنید که محصول مناسب برای شما کدام دوچرخه است، چه انتظاری از آن دارید و چه امکاناتی را باید در اختیار شما قرار دهد. پس از این شناخت، می‌توانید از بین موارد موجود متناسب با بودجه خود دست به انتخاب زده و خریدی لذت‌بخش داشته باشید. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا انواع دوچرخه در بازار را به همراه قیمت آن‌ها بررسی کنیم.

چه عواملی قیمت دوچرخه را تعیین می‌کنند؟

با کمی جستجو در بازار دوچرخه، به‌خوبی می‌توانید متوجه این موضوع شوید که برند فریم یا تنه دوچرخه تأثیر بسزایی در قیمت و ارزش‌گذاری آن دارد. حتماً در زمان خرید و بررسی قیمت دوچرخه تنه آن را بررسی کنید و دقت داشته باشید که برندهای ایرانی قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به رقبای خارجی خود دارند.

دوچرخه‌هایی که فریم‌هایی از برندهای مطرح و درجه یکی همچون جاینت، مریدا، فوجی، ترک، اسکات و پژو دارند، با قیمت بالاتری در بازار به فروش می‌روند. این مورد باوجوداینکه با برندینگ رابطه مستقیمی دارد؛ اما تحت‌تأثیر کیفیت بالای این محصولات نیز است. پس از این موارد برندهایی همچون المپیا، ویوا، اورلرد، اینتنس، اوکی و… از لحاظ قیمتی مناسب‌تر بوده و جزو دوچرخه‌های میان‌رده در بازار به شمار می‌روند.

در کنار تنه، کیفیت قطعات و برند آنها نیز از جمله عوامل مهم تأثیرگذار در قیمت دوچرخه آریا چرخ هستند. در حال حاضر دوچرخه‌هایی که دارای محصولاتی از شرکت شیمانو و برندهای مختلف آن همچون Shimano, Accra, tourney می‌باشند، از نظر قیمتی نسبت به سایر دوچرخه‌ها‌ در بازار پیشرو بوده و البته می‌توانند یک محصول با درجه کیفی بالا را فراهم کنند که در طی زمان بدون مشکل عملکرد خود را ادامه دهد. ازاین‌جهت می‌توانید تشخیص دهید که قیمت یک دوچرخه علاوه بر مدل و سبک به قطعات استفاده شده در آن نیز وابستگی زیادی دارد و باید به طور کامل بررسی شود.

قیمت دوچرخه برقی

در حال حاضر گران‌قیمت‌ترین انواع دوچرخه موجود در بازار دوچرخه‌های برقی هستند. این دوچرخه‌ها باتوجه‌به برخورداری از موتور و سیستم‌های محرک برقی از پیچیدگی بیشتری برخوردار بوده و قیمت بیشتری نیز دارند. در بازار فعلی می‌توانید این دوچرخه را از ۷۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان از برندها و در مدل‌های مختلف تهیه کنید. یکی از معتبرترین و بهترین تولیدکنندگان دوچرخه برقی در جهان جاینت است؛ شما می‌توانید انواع مختلف دوچرخه برقی را در سایزهای کوچک تا بزرگ و در مدل‌های مختلف شهری کوهستانی، هیبریدی و حتی مدل‌های مخصوص بانوان را از نوع برقی از این برند تهیه کنید. بااین‌حال توجه داشته باشید که جاینت جزو برندهایی گران‌قیمت شناخته می‌شود.

ادامه مطلب  گفت‌وگو با آقای مهندس محمد مسعودی، معاون بازرگانی شرکت صنام:

به تازگی با عرضه دوچرخه‌های برقی شیائومی در بازار به‌عنوان یکی از مجموعه‌های معتبر فعال در زمینه الکترونیک، خرید دوچرخه برقی ساده‌تر شده است‌ برندهای شیائومی و paleigh از جمله شرکت‌هایی هستند که این دوچرخه‌ها را با قیمتی بسیار مناسب و اقتصادی عرضه می‌کنند. در مقابل گران‌ترین و محبوب‌ترین برندهای دوچرخه برقی در جهان متعلق به کاسویل، omeci و جاینت می‌باشند.

قیمت دوچرخه کوهستانی

پیش از هرگونه بحث در رابطه با قیمت دوچرخه، این نکته را به یاد داشته باشید که دوچرخه‌های کوهستانی در حال حاضر محبوب‌ترین و پرطرفدارترین دوچرخه‌ها در سطح جهان به شمار می‌روند، ازاین‌جهت اغلب شرکت‌ها و کمپانی‌های تولیدکننده دوچرخه حداقل یک خط تولید برای دوچرخه‌های کوهستانی دارند. شاید حتی همین عامل هم باعث شده تا شما بتوانید انواع دوچرخه کوهستانی را در سایزها، مدل و با امکانات دلخواه خود با قیمت‌های بسیار متفاوت از هم در بازار بیابید.

کمی قبل‌تر گفتیم که تأثیر برند را دست‌کم نگیرید؛ بااین‌حال برندهایی که به طور تخصصی در زمینه تولید دوچرخه کار می‌کنند، تمامی خطوط تولید خود را به محصولاتی با درجه کیفی یکسان اختصاص نمی‌دهند. در نتیجه ما شاهد این موضوع خواهیم بود که به طور مثال برند جاینت محصولی در یک سایز را در چندین مدل اما با قیمت‌های متفاوت از هم ارائه می‌کند.

دوچرخه کوهستان جاینت مدل ANTHEM 0 SA و دوچرخه جاینت مدل اویه ۲۰۲۲ در سایزهای ۲۶ را در نظر بگیرید. هر دو این دوچرخه‌ها محصول جاینت هستند؛ اما مدل اول ۹۸ و دومی ۱۸ میلیون تومان بفروش می‌رسد! این دو دوچرخه در بسیاری از ویژگی‌ها مشابه با یکدیگر هستند، به طور مثال بدنه هر دو، طوقه‌ها، فرمان، کرپی و توپی آنها از جنس آلومینیوم است. بااین‌حال در نوع سیستم ترمز، سیستم تعلیق و دنده با یکدیگر تفاوت‌های ویژه‌ای دارند. دوچرخه کوهستان مدل ANTHEM 0 SA دارای ست دنده ۲۷سرعته بوده و سیستم ترمز آن دیسک مکانیکی فوق‌العاده قوی است؛ درصورتی‌که دوچرخه مدل اویه مجهز به سیستم ترمز دیسک مکانیکی به همراه ست دنده ۲۱سرعته می‌باشد و به مانند مدل ANTHEM 0 SA مسلماً نمی‌تواند یک سواری فوق حرفه‌ای را در اختیارتان قرار دهد. درنهایت قیمت دوچرخه بیش از هر چیزی به نیاز و نوع سواری شما بستگی دارد و برای داشتن رکاب زنی حرفه‌ای‌تر مسلماً باید هزینه بیشتری را نیز بپردازید.

ادامه مطلب  قیمت عینک طبی ایتالیایی کلاسیک زرد

قیمت دوچرخه شهری

دوچرخه‌های شهری در مقایسه با دوچرخه‌های کوهستانی قیمت مناسب‌تری دارند؛ چرا که اغلب امکانات و تجهیزات به‌کاررفته در آنها متناسب با مسیرهای شهری و آسفالت تهیه شده و ازاین‌جهت نیازی به قطعاتی با طراحی‌های خاص ندارند. به طور مثال کمتر دوچرخه شهری را می‌توان یافت که دارای سیستم تعلیق کامل باشد، همین عامل تأثیر بسزایی در قیمت نهایی آن خواهد داشت. می‌توانید دوچرخه شهری را از برندهای متوسط تا درجه یک در بازه قیمتی بین ۶ تا ۷۰ میلیون تومان بیابید؛ برندهای جاینت، کراس، مریدا، ویوا و اورلرد جزو برترین برندهای تولیدکننده دوچرخه شهری به شمار می‌روند.

قیمت دوچرخه کورسی

دوچرخه‌های جاده‌ای به طور مخصوص برای مسیرهای صاف و آسفالت تهیه می‌شوند. نقطه تمایز این دوچرخه‌ها با مدل‌های کوهستانی و شهری، بدنه و فریم آنها است. در واقع این قسمت مهم‌ترین بخش این دوچرخه‌ها به شمار می‌رود و بر همین اساس سازندگان دوچرخه‌های کورسی به جای توجه به قطعات و بخش‌هایی همچون ترمز، سیستم دنده و سیستم تعلیق، بیش از هر چیزی سبکی و انعطاف‌پذیری بالای دوچرخه را مدنظر قرار می‌دهند. اغلب دوچرخه‌های کورسی بدنه‌ای از آلیاژ کربن دارند که قیمت آنها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. از طرف دیگر بهترین مدل دوچرخه‌های کورسی مجهز به ترمزهای لقمه‌ای هستند. درست است که این ترمزها کارایی سیستم‌های ترمز دیسکی را ندارند؛ اما مهم‌ترین مزیت آنها که برای هدف سواری در جاده‌ها و مسابقات اهمیت بالایی دارد، وزن بسیار سبکشان است. قیمت دوچرخه کورسی از برندهای مختلف در سال ۱۴۰۳ در بازه بین ۲۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان متغیر می‌باشد.

ادامه مطلب  کار با المنتور در وردپرس

قیمت دوچرخه کودکانه

قیمت دوچرخه بچگانه بسیار مناسب‌تر از انواع بزرگ‌سالانه و سبک‌های مختلف حرفه‌ای است. به طور معمول با افزایش سایز دوچرخه کودک، قیمت‌ آن نیز افزایش می‌یابد. در واقع این عامل به این دلیل است که کودکان در ابتدای سواری به امکانات و تجهیزات پیشرفته نیاز چندانی ندارند و با رشد و تسلط یافتن به رکاب زنی است گه می‌توانند کم‌کم با سیستم‌های ترمز قوی‌تر و کار با سیستم‌های تعلیق و دنده آشنا شوند. قیمت دوچرخه کودک و نوجوان بین ۳ تا ۲۰ میلیون متغیر است و در بین آنها دوچرخه‌های سایز ۲۴ جزو گران‌قیمت‌ترین‌ها به شمار می‌روند. بااین‌حال باز هم امکانات آنها به پای دوچرخه‌های حرفه‌ای سایز ۲۶ نمی‌رسد.

برندهای اوکی، قناری، راکی و کراس جزو برندهایی هستند که به طور تخصصی در زمینه تولید دوچرخه‌های کودکانه فعالیت می‌کنند و محصولاتی با قیمت بسیار مناسب از سایز ۱۲ تا ۲۰ دارند؛ به طوری که می‌توانید با صرف هزینه‌ای بسیار مناسب، آوزش‌های اولیه رکاب زنی را در اختیار فرزند خود قرار دهید. در مقابل برندهایی همچون ویوا، اورلرد، المپیا و فلش نیز جزو شرکت‌هایی هستند که دوچرخه‌های مناسب کودکانه را در سایزهای بزرگتر ۱۶ تا ۲۴ باکیفیت بالا و آپشن‌هایی برای شروع سواری نیمه حرفه‌ای عرضه می‌کنند.

سخن پایانی

برای خرید و اطلاع از قیمت دوچرخه در سال ۱۴۰۳ باید در کنار توجه به انواع سبک‌های سواری، نوع نیاز خود را مشخص کرده و بدانید که به چه دوچرخه‌ای با چه آپشن‌هایی نیاز دارید. دوچرخه‌های کوهستانی، برقی، شهری، کورسی و کودکانه را می‌توانید در بازه‌های قیمتی متفاوتی بیابید که تحت تأثیر برند دوچرخه، نوع قاب، نوع ترمز، سیستم تعلیق و کیفیت هر یک از قطعات آنها می‌باشند. اگر به دنبال دوچرخه‌های قیمت مناسب از برندهای معتبر هستید، حتماً در انتخاب فروشگاه نیز بادقت عمل کرده و از اعتبار آن مطمئن شوید.

یکی از فروشگاه‌های باسابقه دوچرخه و لوازم جانبی آن که به احتمال زیاد معرف حضورتان است، مجموعه فروشگاه آنلاین آریا چرخ می‌باشد. برای خرید دقیق‌ و اقتصادی با مطالعه مشخصه هر دوچرخه در وب‌سایت این مجموعه، می‌توانید به اطلاعات جامعی از آن دست یافته و با انتخاب مدل‌های دلخواه خود برای داشتن گزینه‌ای ایده‌آل، سوالاتتا را با پشتیبانی آن درمیان بگذارید.

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

یک نظر

  1. چقدر خوب که در مورد انواع دوچرخه توضیح داده بودید تا برای انتخاب راحت باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *