افزایش قدرت مکش جاروبرقی

افزایش قدرت مکش جاروبرقی ۶ راهکار طلایی

افزایش قدرت مکش جاروبرقی

۱- تعویض کیف؛ اولین راه حل برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی

زمانی که احساس کردید قدرت مکش جاروبرقی کاهش یافته است، ابتدا کیسه آن را بررسی کنید. یکی از دلایل اصلی کاهش مکش جاروبرقی این است که کیسه آن پر است. عدم تعویض به موقع کیسه نه تنها قدرت مکش جاروبرقی را کاهش می دهد، بلکه در طولانی مدت نیاز به تعمیر جاروبرقی را به دنبال خواهد داشت.

توصیه می کنیم کیسه جاروبرقی را زمانی که حدود ۷۰ درصد پر است تعویض کنید. بدین ترتیب تا زمانی که جاروبرقی مکش خود را کم نکند به موتور آن آسیبی وارد نمی کند اما اگر کیسه هنوز پر نیست اما مکش جاروبرقی کاهش یافته است حتما یکبار وضعیت آن را بررسی کنید. . گاهی پارگی و سوراخ های کوچک باعث بروز چنین مشکلاتی در جاروبرقی می شود.

۲- افزایش قدرت مکش جاروبرقی با تعویض فیلتر

جاروبرقی های امروزی معمولا دو فیلتر دارند. یکی از فیلترها از ورود گرد و غبار به داخل موتور جاروبرقی و دیگری از ورود هوای آلوده به محیط جلوگیری می کند. هوای کثیف و فیلترهای هپا دستگاه عامل اصلی مکش کم جاروبرقی است. بنابراین برای افزایش قدرت مکش برندهای بوش، سامسونگ و سایر برندها باید هر ۶ ماه یکبار فیلترها را تعویض کنید. فیلترهای کثیف فشار زیادی به موتور وارد می کند و شما را مجبور می کند برای تعمیر جاروبرقی بوش یا برندهای دیگر هزینه کنید.

با توجه به اینکه اکثر فیلترها قابل شستشو هستند، می توانید طبق دستورالعمل موجود در دفترچه راهنما آنها را بشویید و پس از خشک شدن از آنها استفاده کنید. اما اگر از فیلترهای یکبار مصرف استفاده می کنید، باید به محض کثیف شدن فیلتر جاروبرقی خود را تعویض کنید. فیلترهای قابل شستشو معمولا با علامت شیر ​​آب از سایر فیلترها متمایز می شوند.

ادامه مطلب  بهترین مدل فر توکار اخوان [15+ مدل محبوب حرفه ای]

۳- استفاده از بالاترین قدرت مکش جاروبرقی با تنظیم صحیح دستگاه

تنظیم جاروبرقی برای عملکرد آن موثر است. بنابراین هنگام استفاده از جاروبرقی باید ارتفاع دسته را به درستی تنظیم کنید و سطح قدرت دستگاه را با توجه به متریال محل مورد نظر خود انتخاب کنید. به طور طبیعی، شما نمی توانید فرش را با قدرت لازم برای تمیز کردن سرامیک تمیز کنید.

همچنین اگر ارتفاع کف جاروبرقی بیشتر از سطح باشد، مکش جاروبرقی کاهش می یابد. برای تمیز کردن سطوح سخت مانند سرامیک و چوب، جاروبرقی باید در سطح پایین تری تنظیم شود. برای تنظیم ارتفاع زیره می توانید از دکمه یا اهرم نصب شده روی آن استفاده کنید.

افزایش قدرت مکش جاروبرقی

مراقب باشید که ارتفاع کف را در پایین ترین موقعیت خود قرار ندهید. زیرا این امر می تواند باعث مسدود شدن جاروبرقی در هنگام استفاده از آن بر روی فرش شود. اگر دستگاه را به درستی راه اندازی کرده اید و دستگاه شما هنوز مکش کافی ندارد، احتمالاً باید به فکر تعمیر جاروبرقی باشید. توصیه می کنیم برای تعمیر جاروبرقی سامسونگ به مراکز مجاز محصولات سامسونگ مراجعه کنید، بنابراین در صورت نیاز به تعویض قطعات، از قطعات اصلی برای تعمیر دستگاه استفاده کنید.

۴- باز کردن مسیر ورودی هوا. راهی برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی

مکش جاروبرقی به گونه ای است که جریان هوا پس از روشن شدن دستگاه بلافاصله به سمت بالا حرکت می کند و همه چیز را با خود به سمت بالا می کشد. انسداد یا گرفتگی در جاروبرقی باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی می شود که باید برطرف شود.

ادامه مطلب  بهترین آسیاب قهوه برقی خانگی [معرفی 30+ مدل حرفه ای]

برای باز کردن گرفتگی لوله های جاروبرقی، دسته را از دستگاه خارج کرده و آن را بررسی کنید. با استفاده از یک پیچ گوشتی، می توانید برس چرخان را از لوله جدا کنید، سپس انسدادها را باز کنید. معمولاً تکه‌های کاغذ یا مو می‌توانند باعث این گرفتگی شوند و قدرت مکش جاروبرقی را کاهش دهند. بنابراین سراغ چیزهای فانتزی یا بزرگ نروید.

اگر پس از رفع گرفتگی لوله ها و تعویض کیسه و فیلتر باز هم نمی توانید از بالاترین قدرت مکش جاروبرقی استفاده کنید، نوبت به تعمیر جاروبرقی رسیده است. تعمیرات آنلاین انواع محصولات ایرانی و خارجی از جمله تعمیر جاروبرقی پارس خزر با ۶ ماه گارانتی.

۵- اهمیت تمیز بودن برس هنگام جاروبرقی را نادیده نگیرید!

کار برس چنگکی جمع آوری گرد و غبار از روی زمین است. در صورت تمیز نبودن این قطعه باعث خرابی جاروبرقی می شود که عامل اصلی کاهش مکش در جاروهای سطلی و مدل های جدید می باشد. اگر می پرسید چگونه می توان قدرت مکش جاروبرقی را افزایش داد، باید بگوییم که برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی بوش یا برندهای دیگر، به سادگی برس را بردارید و آن را تمیز کنید. بدین ترتیب تاثیر آن در افزایش مکش جاروبرقی را متوجه خواهید شد.

۶- تعمیر موتورها; راه حل نهایی برای افزایش قدرت جاروبرقی

ضعیف شدن موتور جاروبرقی آخرین دلیل کاهش قدرت جاروبرقی است. اگر همه راه حل ها را امتحان کرده اید، اما قدرت جاروبرقی هنوز بهینه نیست، باید برای رفع مشکل به یک سرویس حرفه ای مراجعه کنید. مراکز مجاز و تخصصی در این زمینه می توانند موتور جاروبرقی فیلیپس، سامسونگ، ال جی و سایر برندهای مطرح را که خدمات تعمیراتی را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه می دهند، تعمیر کنند.

ادامه مطلب  کباب پز برقی خانگی [30+ مدل حرفه ای]

حتما ببینید

لباسشویی ال جی‌ت خراب شده؟! با من همراه شو

لباسشویی ال جی‌ خراب شده؟! با من همراه شو

خاطرم هست که یک روز وقتی می‌خواستم از ماشین لباسشویی استفاده کنم دستگاه روشن نشد! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *