اصلا فکرش را نمی کردم صاحب کسب و کار خودم شوم

اصلا فکرش را نمی کردم صاحب کسب و کار خودم شوم

خیلی از ما دوست داریم که از دست این حقوق های کم خلاص شویم و یک کسب و کار داشته باشیم هر چند کوچک باشد من به لطف یک دوست عزیز حالا نه تنها یک کسب و کار دارم بلکه یک صادرکننده موفق در حوزه دماسنج هستم در ادامه از شما می خواهم با من باشید تا چند نوع از محصولاتم را معرفی کنم.

دماسنج

دقت دماسنج پزشکی بسیار دقیق تر و یک دهم می باشد و به همین دلیل این ابزار بسیار دقیق تر عمل خواهد کرد. اما برای کار کردن با دماسنج جیوه ای پزشکی باید ابتدا دماسنج را کاملا ضد عفونی و تمیز کرد و سپس با چند تکان به دماسنج جیوه را در حدی مشخص تنظیم نمود و سپس از بیمار خواست تا زبان خود را بالا نگه دارد.

بعد دماسنج را زیر زبان و نزدیک پرده میانی که زبان را به کف دهان وصل می کند قرار داد و به بیمار توصیه کرد که به هیچ عنوان دهان خود را باز و بسته نکند تا دماسنج در حالتی یکنواخت قرار بگیرد و بتوان دمای واقعی بدن بیمار را تشخیص داد.

در این صورت ۳ تا ۵ دقیقه طول خواهد کشید و بعد می توان دماسنج را از دهان بیمار خارج و آن را به صورت مستقیم جلوی چشم نگه داشت و سعی کرد تا ستوان جیوه را مشخص و دمای واقعی را مقابل خطوط مندرج بر بدنه دماسنج پیدا کرد و خواند و در این صورت از میزان تب واقعی مطلع شد.

دماسنج
دماسنج ترموکوپل

برای نخستین بار که دماسنج ترموکوپل تولید شد آن را در یخ قرار داده و عدد صفر را به دست آوردند و سپس این دماسنج را در بالای آب جوش قرار داده و بالاترین حد ممکن نیز برای آن در نظر گرفتند.

ادامه مطلب  دانلود سریال کاران مووی

سپس فضای بین صفر و صد را به صد قسمت مساوی تقسیم کرده و هر واحد در یک درجه نامگذاری کرده اند، این واحدها هر کدام یک درجه سانتی گراد شناسایی می‌ شوند و برای نشان دادن دما مورد استفاده قرار می گیرند.

دماسنجهای ترموکوپل دارای یک حسگر هستند که دما را تشخیص می دهند، آنها همچنین دو سیم دارند که دارای جنس مشابه نیستند و به همدیگر متصل شده اند و باعث به وجود آمدن یک جریان الکتریکی می شوند، در این جریان الکتریکی اختلاف پتانسیل بر حسب ولتاژ و با کمک یک مبدل یا خود مولد به وجود می آید، فلزی که برای ترموکوپل مورد استفاده قرار می گیرد به دو صورت می باشد:

فلز پایه

فلزات قیمتی

دماسنج ترموکوپل
دماسنج جیوه ای

دماسنج جیوه ای قرمز یکی از این محصولات می باشد دماسنج جیوه ای دارای یک حباب جیوه ای می باشد که به این حباب یک لوله ای شیشه ای نازک متصل شده است.

هنگامی که دمای جیوه درون حباب شیشه بالا می رود در اثر انبساط حجم آن افزایش پیدا می کند و موجب بالا رفتن جیوه درون لوله ای شیشه ای می شود و جهت نمایش دمای جیوه درون شیشه روی لوله شیشه ای درجه گذاریهایی گذاشته شده است.

این ماده به دلیل این که منبع نوترونهایی می باشد، که در ساخت بمب اتم از آنها استفاده می کنند به همین دلیل در تولید بمب اتم استفاده می شود جیوه قرمز به دلیل ظاهر جذابی که دارد در مناطق آتشفشانی توسط بومیان آن مناطق جمع آوری می شود.

ادامه مطلب  آشنایی با انواع صندوقهای سرمایه گذاری و مزایا و معایب آنها

دماسنج جیوه ای

حتما ببینید

 انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود

باغ تالار گرمدره، محیطی دنج برای برگزاری مراسم‌های خاص

انتخاب باغ تالار گرمدره برای برگزاری مراسم و تشريفات عروسي بسیار مهم است و سبب می‌شود که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *