تغییر زبان گوگل کروم

آموزش کامل نحوه تغییر زبان گوگل کروم و رفع مشکل زبان پیشفرض

بسیاری از وب سایت ها به زبان های مختلف در دسترس هستند ، اما با یک تنظیم ساده در مرورگر Chrome ، می توانید به تمام محتوای آن وب سایت ها دسترسی پیدا کنید.

در Google Chrome می توانید زبانهای مختلف را در اولویت قرار دهید تا Google Chrome بتواند تأیید کند که زبان های مورد نظر شما به ترتیب مشخص شده شما قبل از نمایش صفحات وب پشتیبانی می شوند. پشتیبانی صفحه به زبانی که می خواهید نمایش داده می شود.

. امروز Anzel Web به شما می آموزد که چگونه زبان Google Chrome را تغییر دهید و مشکل تغییر زبان پیش فرض این مرورگر را حل کنید.

آموزش تصویری فارسی سازی گوگل کروم و تغییر زبان به انگلیسی و..

How to Change the Default Language in Google Chrome

می توانید زبان پیش فرض Google Chrome را به انگلیسی یا هر زبان دیگری تغییر دهید و از زبانی که می خواهید صفحات وب را بخوانید استفاده کنید ، این کار از طریق منوی تنظیمات این مرورگر انجام می شود. با تغییر زبان همه منوها و ابزارها ، New Languages ​​تبدیل می شود

و اگر یک وب سایت خواندن چند زبانه انتخاب کنید ، Google Chrome مناسب ترین زبان را بر اساس زبانی که انتخاب می کنید نشان می دهد. پیش از این در Anzel Web 4 نحوه حل مشکل و تغییر زبان فایرفاکس در رایانه ویندوز را به شما آموزش دادیم ، در زیر سعی خواهیم کرد به شما در تغییر زبان پیش فرض Google Chrome کمک کنیم.

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

گوگل کروم را باز کنید و از قسمت بالا – سمت راست روی سه نقطه عمودی کلیک کنید.

تنظیم زبان گوگل

از منوی ظاهر شده Settings را انتخاب کنید.

تغییر زبان کروم

اسکرول را پایین بکشید و روی Advanced کلیک کنید.

چگونه زبان گوگل را تغییر دهیم

روی Language کلیک کنید.

تغییر زبان صفحه اصلی گوگل

Add languages را انتخاب کنید.

تغییر زبان گوگل کروم به انگلیسی

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه Add را کلیک کنید. توجه داشته باشید که در اینجا زبان آلمانی انتخاب شده است اما شما می توانید تغییر زبان گوگل کروم از انگلیسی به روسی، فارسی و دیگر زبان ها را به همین صورت انجام دهید.

تغییر زبان گوگل به فارسی

در کنار قسمت Language که در قسمت قبل انتخاب کردید سه نقطه عمودی وجود دارد روی آن کلیک کنید و گزینه Display Google Chrome in this language را انتخاب کنید. روی Relaunch کلیک کنید تا مرورگر گوگل کروم بسته و باز شود و زبان پیش فرض تغییر کند.

 

تغیییر زبان کروم

اما در صورتی که می خواهید وقتی که از یک صفحه بازدید می کنید گوگل ترنسلیت برای شما ظاهر شود و متن سایت برای شما ترجمه شود از منوی کنار زبان روی سه نقطه عمودی کلیک کنید و گزینه Offer to translate pages in this language را انتخاب کنید.

تغییر زبان گوگل

علاوه بر تغییر زبان گوگل کروم شما می توانید از تم های تاریک برای تغییر ظاهر گوگل کروم استفاده کنید.

چگونه زبان گوگل را فارسی کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم تمام مراحل انجام به همان صورتی است که در بالا توضیح دادیم شما وقتی روی دکمه Add languages کلیک می کنید

زبان فارسی را برای خود انتخاب می کنید و روی سه نقطه کنار زبان فارسی (Persian – فارسی) کلیک کنید و Display Google Chrome in this language را انتخاب کنید.

بعد از اینکه روی Relaunch کلیک کردید مرورگر گوگل کروم راه اندازی می شود و مانند تصویر زیر تمام گزینه ها به زبان فارسی تغییر می کند و چینش آن از چپ به راست تغییر می کند.

تغییر زبان در گوگل کروم

——.

زبان مرورگر گوگل کروم به صورت پیش فرض به انگلیسی می باشد. خوشبخانه تغییر زبان گوگل کروم به فرانسوی، روسی، آلمانی یا هر زبان دیگری از جمله فارسی کردن گوگل کروم به راحتی امکان پذیر است. این مرورگر از بیش از ۱۵۰ گویش مختلف دنیا پشتیبانی می کند. بنابراین اگر تصمیم به تغییر زبان در گوگل کروم را دارید، در ادامه با آموزش گام به گام آن همراه ما باشید:

تغییر زبان گوگل کروم ، چگونه گوگل کروم را فارسی کنیم ، فارسی کردن گوگل کروم ، تغییر زبان در گوگل کروم

تغییر زبان گوگل کروم

نحوه تغییر زبان گوگل کروم

۱- مرورگر گوگل کروم را باز کنید.

۲- روی دکمه منو (آیکون سه نقطه) که در قسمت بالای سمت راست مرورگر قرار دارد، کلیک کنید.

تغییر زبان گوگل کروم

۳- روی Settings کلیک کنید.

تغییر زبان گوگل کروم

مطلب مرتبط:  نحوه تغییر زبان موزیلا فایرفاکس + آموزش تصویری

۴- اکنون در قسمت انتهایی صفحه روی Advanced کلیک کنید.

تغییر زبان گوگل کروم

۵- به پایین بروید و روی Language کلیک کنید.

تغییر زبان گوگل کروم

۶- سپس روی Add language کلیک نمایید.

تغییر زبان گوگل کروم

۷- لیستی از زبان های مختلف ظاهر می شود. برای تغییر زبان در گوگل کروم ، زبان مورد نظر خود را با تیک دار کردن انتخاب کرده و سپس روی Add کلیک کنید. همچنین در این مرحله می توانید بیش از یک زبان را با تیک دار کردن انتخاب نمایید.

تغییر زبان گوگل کروم

۸- زبان یا زبان های انتخاب شده شما در منوی مربوط به زبان ها ظاهر می شوند. برای انتخاب کردن یکی از آنها ابتدا در زیر همان کادر Language روی آیکون سه نقطه روبروی زبانی که می خواهید مرورگر به آن زبان تغییر کند، کلیک کرده و سپس تیک گزینه Display Google Chrome in this language را فعال کنید.

تغییر زبان گوگل کروم

۹- حال برای اعمال تنظیمات جدید مربوط به تغییر زبان گوگل کروم ، روی Relaunch روبروی همان زبان انتخاب شده شما کلیک کنید. مرورگر کروم بسته شده و مجددا با زبان جدید باز می شود.

بنابراین در پاسخ به سوال هایی مانند چگونه زبان گوگل کروم را تغییر دهیم و یا چگونه گوگل کروم را فارسی کنیم ، با طی مراحل فوق به راحتی می توانید فارسی کردن گوگل کروم و یا هر زبان مورد دلخواه خود را انجام دهید.

 

منبع:
خلایق

درباره‌ی آپ زون

2 نظر

  1. مرسی از برای آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *