ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبرداری و کلاهبردار های مجازی را از دیدگاه متفاوتی بررسی می کند

ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبرداری و کلاهبردار های مجازی را از دیدگاه متفاوتی بررسی می کند

به نقل از پارس پندار نهاد، ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبردار ها و به طور کلی کلاهبرداری در فضای مجازی را به ضرر کشور می داند. ایشان معتقدند که این مساله سبب می گردد که بسیاری از کسب و کارها و استارتاپ های آنلاین آسیب ببینند.

دکتر آریا پارسا مدیرعامل توانمند هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبرداری در فضای مجازی را از دیدگاه متفاوت تری بررسی می کنند. امروزه با رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین، شاهد تفاوت‌های حیرت انگیز و باورنکردنی در زمینه‌ی کلاهبرداری‌ ها هستیم. بنابراین در بسیاری از کسب و کارهای فضای مجازی، نه تنها سرمایه، بلکه اقتصاد کشور نیز مورد تهدید قرار می‌گیرد. از این رو، شناخت این روش‌ های کلاهبرداری و همچنین استفاده از راهکار های مناسب در زمینه مقابله با آن ها، بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

دکتر آریا پارسا که به خوبی توانسته است گروه بین المللی پارس پندار نهاد را از جهات مختلف به پیشرفت برساند معتقد است که رشد و پیشرفت بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ، وابسته به آگاهی کاربران است. چه بسا که با عدم آگاهی و دانش مناسب در این زمینه، شاهد بسیاری از کلاهبرداری‌ های گسترده، باشید. در سال ۲۰۱۹ از طرف کمیسیون فدرال آمریکا، گزارشات حیرت انگیز و باور نکردنی ارائه شد. در این گزارشات شاهد افزایش چشمگیر و قابل توجه پدیده‌ی کلاهبرداری از کسب و کارهای اینترنتی، بوده‌اند. اما تاثیرات افزایش کلاهبرداری بر روی کسب و کارها و اقتصاد کشور، چگونه است؟!؟

دکتر آریا پارسا مدیر عامل پارس پندار نهاد کیست؟

یکی از مهمترین المان‌ها برای موفقیت در هر زمینه‌ای، استفاده از نیروهای تازه نفس و جوان است. دکتر آریا پارسا موسس شرکت پارس پندار نهاد یکی از جوانان بسیار موفق ایرانی است که تجربیات بسیار زیادی را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانیده است. این مدیر موفق در زمینه‌های مختلفی اعم از:

  • کارآفرینی
  • مدیریت
  • آموزش
ادامه مطلب  چای لیمو عمانی برای معده + نمایندگی چای خارجی

و … فعال بوده و از توانایی‌های فوق العاده ای (به واسطه‌ی تحصیل طولانی مدت) برخوردار است. ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبردار ها را آسیب زننده به کسب و کارها می داند. ایشان بر این اعتقادند که اگر کسب و کارهای اینترنتی از زیرساخت‌های مناسب برای مقابله با کلاهبرداری برخوردار نباشند، قطعا با ضرر و زیان بسیار زیادی مواجه خواهند شد. این ضرر و زیان، مختص یک کسب و کار خاص نیست. شما با هر کسب و کار اینترنتی و آنلاین، با این تهدید بسیار مهم، مواجه خواهید بود.

ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبرداری و کلاهبردار های مجازی را از دیدگاه متفاوتی بررسی می کند

ارائه‌ی دیدگاه های متفاوت دکتر آریا پارسا در زمینه‌ ی مقابله با کلاهبرداری‌ های اینترنتی

با توجه به بسیاری از گزارشات ارائه شده توسط سازمان‌های مختلف، دکتر آریا پارسا مدیر عامل پارس پندار نهاد کلاهبردار ها را از این نظر که تهدید جدی هستند مورد بررسی قرار می دهند. با انتشار گزارشات مهم کمیسیون فدرال، اهمیت این موضوع، دو چندان شده است. این کلاهبردارها خسارات بسیار زیادی را به کاربران و صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ، وارد می کنند. تخمین خسارات وارد شده توسط این کلاهبرداری در سال ۲۰۱۹، بالغ بر ۱/۹ میلیارد دلار بوده است. این رقم هرگز میزان کم و ناچیزی در دنیای تجارت، به شمار نمی‌‎رود. بنابراین بسیاری از کسب و کارهای مهم، به فکر راه حل افتاده‌اند.

اما نظر دکتر آریا پارسا (که از پرونده‌ی درخشان و قابل توجهی در هولدینگ پارس پندار نهاد برخوردار بوده) این است که، کلاهبردار های فضای مجازی، یک تهدید بسیار جدی هستند. این کلاهبردار ها می‌توانند به راحتی خسارات بسیار بزرگی را به صاحبان کسب و کار های اینترنتی و آنلاین، وارد کنند.

ادامه مطلب  فروش دستگاه کباب ترکی کوچک

نمونه ‌هایی از کلاهبرداری‌ های اینترنتی

بنیان گذار هولدینگ پارس پندار نهاد برای درک بهتر مخاطبین از موضوع کلاهبرداری‌ های فضای مجازی، اقدام به ارائه‌ی مثال‌هایی نموده است. برای نمونه تصور کنید که از یک بیزینس کوچک مد و استایل در فضای مجازی (اینستاگرام) برخوردار هستید. در این صورت قطعا بارها و بارها با انواع فیش‌های جعلی پرداخت مواجه شده‌اید. همچنین قطعا با بسیاری از بلاگرها که برای ارائه‌ی تبلیغات آنها را انتخاب نموده‌اید، به مشکل برخورده‌اید. موارد ذکر شده و بسیاری از موارد دیگر، همگی بر روی کلاهبرداری‌های فضای مجازی، دلالت می‌کنند.

اما این نوع از کلاهبرداری‌ ها فقط گوشه‌ای از انواع کلاهبرداری‌ های فضای مجازی به شمار می‌روند. امروزه کلاهبرداران از روش‌های مختلفی برای تصرف اموال افراد، استفاده می‌کنند. هر کدام از این روش‌ها، می‌توانند به نوعی، حیرت برانگیز تلقی گردند. بنابراین دور از ذهن نیست که کسب و کارهای بزرگ، با کلاهبرداری‌ های وسیع و بزرگ، مواجه شوند.

چگونگی مقابله با کلاهبرداری‌ های فضای مجازی از دیدگاه مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد

اما شاید این سوال برای شما پیش آید که: نظر دکتر ماکان آریا پارسا برای مقابله با این کلاهبرداری ‌ها چیست؟!؟ به اعتقاد مدیریت هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبردار های فضای مجازی یکی از خطرناک‌ترین عناصر برای آینده‌ی اقتصاد کشور به شمار می‌روند. امروزه تمامی کسب و کارهای اینترنتی، استارتاپ‌ها و … به عنوان محرک‌های برتر در بازارهای اقتصادی، شناخته می‌شوند. بنابراین با رشد کلاهبردار‌ی‌های فضای مجازی، می‌توان شاهد جدی‌ترین آسیب‌ها به اقتصاد کشور، بود.

از دیدگاه دکتر آریا پارسا، دنیای امروز به سمت دنیای آنلاین به سرعت در حال حرکت است. در صورتی که در این دنیا با کلاهبرداری‌ های مختلف مواجه شوید، هرگز نمی‌توانید به موفقیت‌های بزرگ و چشمگیر، دست یابید. اگر در شرایطی قرار بگیرید که تمامی کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین به دلیل کلاهبرداری ‌های اینترنتی دچار مشکل گردند، قطعا با وضعیت نامناسبی در اقتصاد کشور، مواجه خواهید شد. لذا امروزه شاهد استفاده از برخی راهکارهای اندیشمندانه و مناسب هستیم.

ادامه مطلب  نگهداری لاغری شکم و معجون سیر لیمو ترش تازه

وضع قوانین و اقدامات موثر مسئولین یکی از راهکارهای موسس گروه بین المللی پارس پندار نهاد برای مقابله با کلاهبرداری است

یکی از مهمترین فاکتورها برای بهره برداری موفقیت آمیز از کسب و کارهای اینترنتی از دیدگاه دکتر آریا پارسا، این موضوع (وضع قوانین جدید) است. بهتر است مسئولانی که در این زمینه خدمت رسانی می‌کنند، اقدامات موثری را برای رفع کلاهبرداری فضای مجازی، به کار ببندند. وضع قوانین مفید و تاثیرگذار می‌تواند یکی از راهکارهای بسیار مناسب و ایده‌آل به شمار برود. در بسیاری از موارد که شاهد کلاهبرداری ‌های گسترده هستیم، بهترین راهکار وضع قوانین و الزامات قانونی بسیار مهم و کاربردی است. در این صورت حتی با گسترش چشمگیر و روز افزون دنیای مجازی، شاهد امنیت و اعتماد بالایی خواهیم بود.

پیشنهاد دکتر آریا پارسا برای صاحبان مشاغل آنلاین

توصیه بسیار مهم دکتر ماکان آریا پارسا (بنیان گذار پارس پندار نهاد) به بسیاری از صاحبان مشاغل آنلاین و کسب و کارهای اینترنتی، پیشرفت و توسعه است. بهتر است کارآفرینان قبل از اقدام به تاسیس کسب و کار اینترنتی، آن را از هر نظر بررسی نمایند. بهترین راه برای ورود به یک بیزینس مناسب و قدرتمند:

  1. شناخت تهدیدها
  2. شناخت روش‌های کلاهبرداری
  3. انتخاب راهکارهای هوشمندانه و علمی
  4. توجه به امنیت بیزینس

و بسیاری از موارد دیگر، است. صاحبان کسب و کارهای مختلف آنلاین و اینترنتی، با بررسی و سنجش وضعیت بیزینس، می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ، دست یابند. این دانش کاربردی می‌تواند برگ برنده‌ای برای این کاربران در فضای مجازی، به شمار برود.

 

حتما ببینید

خوشبختی واقعی چیست

خوشبختی واقعی چیست؟

هر کس برای خوشبختی خود اهدافی را تعیین می کند، اما تحقیقات نشان می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *